Brak produktów w koszyku.

Oligosacharyd pochodzenia morskiego QT 40

Oligosacharyd pochodzenia morskiego QT 40

Oligosacharyd QT 40 pochodzi z zielenicy – sałaty morskiej (łac. Ulva lactuca). Nazywana jest ona algą chroniącą młodość skóry. Występuje w niezbyt głębokich wodach niemal wszystkich mórz strefy umiarkowanej i zimnej. Bogata w witaminy i minerały, była spożywana w Europie jako jarzyna dla uzupełnienia niedoborów pokarmowych, a w Azji stosowana jest od tysięcy lat jako przyprawa lub suplement diety. W kosmetyce wykorzystuje się sałatę morską do tworzenia preparatów pomagających wzmocnić macierz pozakomórkową i chroniących ją przed degradacją, co wywołuje efekt wypełnienia skóry.

Oligosacharyd pochodzenia morskiego QT 40 otrzymywany jest przez enzymatyczną degradację agaru pochodzącego z sałaty morskiej. Agar to wegańska substancja żelująca, którą produkuje się z glonów. Oligosacharyd QT 40 to surowiec hipoalergiczny, dobrze tolerowany przez skórę i nie powodujący zwiększonej wrażliwości komórek na promieniowanie świetlne. Idealnie nadaje się do pielęgnacji skóry, ponieważ wypełnia zmarszczki, zwiększa nawilżenie skóry, regeneruje skórę zmęczoną, dotkniętą efektami starzenia dodając jej blasku, co zostało potwierdzone badaniami klinicznymi.

Oligosacharyd pochodzenia morskiego QT 40 charakteryzuje się aż trzykierunkowym działaniem, dzięki czemu przywraca skórze gęstość, jędrność i elastyczność. Dodatkowo QT 40 stymuluje syntezę kolagenu i kwasu hialuronowego. Dodawany jest do kosmetyków z zalecanym stężeniem 0,5-2%, dzięki czemu produkt wykazuje następujące działania: wpływa na kluczowe czynniki strukturalne skóry, pozwala „zatrzymać” kwas hialuronowy w komórkach, a co za tym idzie, poprawia nawilżenie skóry, pobudza tworzenie macierzy i utrzymuje ją we właściwym stanie, chroni strukturę skóry przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych i wewnętrznych, ujędrnia skórę i przeciwdziała jej wiotczeniu, modeluje kontury twarzy i nadaje jej młodzieńczego wyglądu. Dzięki QT 40 macierz pozakomórkowa jest prawidłowo budowana i utrzymywana przez cały czas. Skórze przywracana jest gęstość, a jej właściwości biomechaniczne, takie jak: elastyczność i jędrność zostają poprawione, gdyż przywracając gęstość QT 40 ujędrnia skórę.

Oligosacharyd pochodzenia morskiego QT 40 swoje zastosowanie kosmetyczne znalazł w preparatach poprawiających kontury twarzy, kosmetykach anti-aging / przeciwzmarszczkowych, a także w preparatach do regeneracji skóry. QT 40 można znaleźć w kosmetykach marki Be Esthetic: serum anti-aging do twarzy, szyi i dekoltu oraz regenerującym balsamie do ciała o unikatowym zapachu gardenii i trawy cytrynowej.

sidebar

Zadzwoń do nas
0